Святий Бріак

Святий БріакСвятий Бріак народився у Кередігіоні (Уельс, сучасна Великобританія), помер біля 502 року у Сен-Бріе, Бурбріак, Бретань, Франція. Є одним із семи святих засновників держави Бретань. Пам’ять – 17 грудня.

Святий Бріак був ірландцем за походженням. Його ім’я має кельтське походження: у переклад зі старо-бретонського “брі” означає “авторит, важливість”.

Бріак прибув до Бретані і святими Тудвалом, Моуганом та іншими 70 монахами з Уельсу. Він заснував монастир у парафії Бурбріак, у Кот-д’Армор. Під час паломництва до Риму він заспокоїв бурю у Середземному морі і після повернення два роки залишався у Провансі. Святий Бріак був першим єпископом єпархії Сен-Бріе.

Святий Бріак помер біля 502 року в Бубріаці, де і знаходиться його могила. Мощі святого знаходяться в соборі Святого Стефана в Сен-Брие. До нього моляться при епілепції, та інших подібних хворобах нервової системи. Хворих поміщують під вівтар храму під час богослужіння. На часть святого Бріака названа комуна Сен-Бріак-сюр-Мер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 × one =