Свята Брігіта Кілдарська

Свята Бригіта Кілдарська

Свята Бригіта Кілдарська

Свята Брігіта Ірландська народилася в 451 чи 453 роках у Фогарті, Ірландія, померла 1 лютого 525 (чи 523 року) у Кілдері, Ірландія. Вшановується у Католицькій та Православній церкві. У православній традиції – преподобна Брігіта, ігуменя Кілдарська, царівна Ірландська.

До нас дійшли три житія святої Бригіти (автором одного з них був Кіліан Ірландський). Ці життєписи збереглися у великій кількості рукописів, в різних варіантах. Два житія написані латинською мовою, одне – давньоірландською. Всі ці тексти мають складну рукописну традицію. Першие житіє було написано між 650 і 725 роками, однак воно, на думку істориків середньовіччя, не є найдавнішим. За своїм стилем і тематикою воно є типовим для ірландської житійної літератури восьмого і наступних століть. Друге житіє менше за об’ємом, є одним з чотирьох творів житійної літератури сьомого століття, які мають автора – ним був Когіток Кілдерський.

Її батьком був король-язичник Лейнстера, а матір’ю – рабиня з піктів, яка стала християнкою завдяки святому Патрику. Бригіта прославляється чудесами, добротою і мілосердям – вона роздає їжу бідним, зцілює хворих, нікому не відмовляючи в допомозі.

Брігіта прославляється не тільки своїми чудесами, але і своєю добротою і милосердям: вона роздає їжу бідним, зцілює хворих, нікому не відмовляючи в допомозі.

Відомо, що біля 468 року вона стала християнкою. Біля 480 року нею був заснований монастир у містечку Кілдер (назва містечка означає церква біля дуба), де ріс дуб, який вшановували друїди. Неодноразово Бригіта відвідувала Кілбрайд, де зустрічалася з зі святою Бригою (Бригітою Кілбрідською). Свята Бригіта Кілдарська була прийомою матір’ю ірландській святій Дарлугдах.

Померла свята Бригіта у заснованому нею монастирі у 525 році, похована була в місті Даунпатрик поряд зі святим Патриком, разом з яким вона вважається покровителькою Ірландії. Шанування святої Бригіти швидко розповсюдилося спершу по Ірландії, а потім по всій західній церкві. Пам’ять святої Бригіти Ірландської у Католицькій Церкві – 1 лютого, у Православній Церкві – 23 січня за старим стилем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

20 + 6 =