Святий Бернар І, архієпископ Амбрена

Амбрен

Амбрен

Святий Бернар І (помер в 825 або в 826 році) був архієпископом міста Амбрен (Франція) з 810 по 825 чи 826 роки.

Управління Бернаром І кафедрою Амбрена відбувалося в час, який мало висвітлений в історичних джерелах. Головна причина цього – знищення більшої частини документів у ході неодноразових нападів іспанських маврів на землі Провансу, які відбувалися з VIII до першої третини Х століття.

Архієпископ Бернар І згадується у середньовічних диптихах Амбренської архієпархії як наступник святого Марцелла. Вважається, що він став єпископом у 810 році. Кінцем 811 року датований заповіт імператора Карла Великого, в якому той наказує після його смерті передати двадцять одній архієпархії Франкської держави, серед них, і Амбренській, частину свого особистого майна. На отримані після смерті імператора Карла гроші архієпископ Бернар спорудив новий катедральний собор, який був названий Нотр-Дам-де-Руа. Твердження про це міститься у буллі папи римського Віктора ІІ (1057) і хартії короля Франції Карла VIII (1490).

Архієпископ Бернар І помер в 825 чи в 826 роках. Його наступником на кафедрі Амбрена був Агерік. В диптихах Амбренської архієпархії Бернар згадується як святий, однак дата його пам’яті в них не вказана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

5 + thirteen =