Святий Арбогаст Страсбурзький

Святий Арбогаст в'їжджає в Страсбург

Святий Арбогаст в’їжджає в Страсбург

Святий Арбогаст народився в VI столітті, помер – у 678 році у Страсбурзі (де був єпископом), Нижній Рейн, провінція Ельзас у Франції, мощі зберігаються в монастирі Сурбург (Хагенау) і Святого Арбогаста (біля Страсбурга) є покровителем міста Страсбурга і його околиць у Франції та у Німеччині. Пам’ять у Католиків 21 липня, в православних – 3 серпня.

Життя

Страсбург

Страсбург

За однією версією святий Арбогаст народився в Ірландії або Шотландії і був названий Арасах, за іншою – його батьківщиною була Південна Франція. Імовірно, приблизно в 550 році він прибув до Ельзаса як християнський місіонер і поселився в лісистій місцевості під Хагенау.

Згідно із житієм святого, коли під час полювання на кабана загинув син короля Дагоберта ІІ, Арбогаст воскресив його силою своєї молитви. Вдячний король призначив за це святого єпископом Страсбурга. Арбогаст спорудив декілька храмів і монастирів, турбувався про процвітання міста. Саме ці роки принесли святому прижиттєве вшанування народу. Церква вважає Арбогаста основним розповсюджувачем християнства в Ельзасі.

Вшанування

Собор у Страсбурзі

Собор у Страсбурзі

Святий Арбогаст помер в Страсбурзі в 678 році. Пізніше, біля міської брами засновується монастир, названний на його честь. Новим єпископом Страсбурзької єпархії став святий єпископ Флорентій. Вважається покровителем міста Стасбург, Страсбурзької єпархії та міст Руфах, Муттенц, Обервінтертур.

Пам’ять святого – 21 липня, в цей день відбувається паломництво в катедральний собор Страсбурга та в монастирі з його мощами – Сурбург під Хагенау, Святого Арбогаста біля Страсбурга. Також паломниками є православні, які вшановують святого 3 серпня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

four × two =