Святий Бенедикт Амбренський

Місто Амбрен

Місто Амбрен

Святий Бенедикт І – був архієпископом міста Амбрена (Франція) з 900 року, в цьому місті загинув в 916 або біля 930 року, вшановується Амбренською архієпархією Римо-Католицької Церкви.

Списки очільників кафедри Амбрена показують, що Бенедикт був тут наступником архієпископа Арно і відносять дату його рукопокладення в сан до 900 року. Однак деякі історики вважають, що Арно ідентичний з одноіменним аббатом монастиря Сен-Бернар-де-Роман, який згадувався у декількох хартіях і помер між 905 і листопадом 908 року. Такоже в іншому документі, який датований 912 роком, головою Амбренської архієпархії названий Теодульф, про якого більше нічого не відомо.

Єпископство Бенедикта проходило у важкий період для Амбренської архієпархії. В цей час сарацини, які укріпилися у Франсінеті, відновили свої набіги наземлі Провансу. Багато тутешніх міст були ними пограбовані або спалені, багато жителів-християн були вбиті або захоплені у полон. Особливо страждали від набігів мусульман багаті прованські монастирі.

Під час одного із таких вторгнень маври взяли в облогу добре укріплений Амбрен, під захист стін якого втекли і жителі Сен-Жан-де-Морьєна разом зі своїм єпископом святим Одиларом. Спроби мусульман штурмом оволодіти Амбреном завершилися безрезультатно, але, завдяки декільком зрадникам, які вночі відкрили перед ворогом одні з воріт, сарацинам вдалось увірватися до міста. Під час влаштованого мусульманами побоїща загинула більша частина місцевих жителів. Бенедикта та Одилара зарубали під час молитви прямо в катедральному соборі. В руки маврів потрапила багата здобич, частину з якої отримали ті, хто відкрив міські ворота. Ці ж зрадники, відчуваючи заздрість до багатства Амбренської церкви, спалили єпископський архів, знищивши всі документи, які підтверджували права архієпархії на володіння землями та майном. Декілька років сарацини володіли містом, вони влаштували у катедральному храмі мечеть, в часи їхнього перебування місто занепало.

Архієпископ Бенедикт був визнаний мучеником. Він загинув в 916 році (за деякими джерелами, біля 930 року, це альтернативна дата захоплення Амбрена арабами), його наступник, святий Ліберал був обраний у 920 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

10 + six =