Святий Вальтгер Дорнбергський

Каплиця святого Вальтера із Дорнберга

Каплиця святого Вальтера із Дорнберга

Блаженний Вальтгер Дорнбергський народився у VIII столітті у Кірхдорнберзі, помер у ІХ столітті у Херфорді, Німеччина. Блаженний Вальтгер вважається одним із засновником жіночого імперського монастиря в Херфорді (789 рік). Він є також засновником міста Херфорд у Вестфалії. На зображеннях одягнений у графський одяг, тримає в руках модель церкви. Іншими атрибутами Вальтгера можуть бути колоски, гроно винограда або птах, який приносить святому рибу.

Тривалий час образ блаженного Вальтгера вважався видуманим, але церковно-археологічні дослідження в Мюдехорсті підтвердили інформацію, яка написана у житії Вальтгера.

Переказ свідчить про знатне саксонське походження святого. Його сімейство було у хороших стосунках з двором каролінгів, можливо, навіть у родинних. По материнській лінії Вальтгеру належали землі довкола Кірхендорнберга, які стали згодом місця заснування монастиря Херфорд. Спершу Вальтгер намагався заснувати жіночий монастир у Мюдехорсті, але потім був змушений перенести його до місця злиття рік Верре та Аа, де перетиналися торгівельні шляхи. Тут з часом виріс жіночий монастир, який знайшов підтримку в імперської влади і став згодом імперським християнським абатством.

Життєпис блаженного Вальтгера свідчить про те, що йому вдалося отримати для монастиря мощі англійського святого Освальда.

Вважається, що Вальтгер був похований на місці каплиці Вольдера, поряд із собором святих Марії і Пусіни. Неодноразові чудеса, які здійснювалися на цьому місці, спонукали абатису Свенехільду розпочати в 1051 році розкопки. Мощі, які були знайдені у вівтарній частині, були признані падербонським єпископом Імадо мощами Вальтгера. В період реформації мощі були втрачені. Окрім каплиці Вольдера (варіант імені Вальтгера), на його честь у Херфорді названа вулиці. Пам’ять – 16 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

four + sixteen =