Святий Лаврентій Ван Бін

Китайські святі

Китайські святі

Святий мученик Лаврентій Ван Бін народився у 1802 році у Гуйяні, Китай, помер 28 січня 1858 року у Гуйчжоу, Китай.

Лаврентій Ван Бін народився у 1802 році в католицькій сім’ї. Його батьки були заарештовані за сповідання християнства і вислані до Монголії, де померли. Лаврентій Ван Бін став жити у старшої сестри, яка також через деякий час була вигнана з Китаю. Після вигнання сестри Лаврентія Ван Бін його тітка прийняла племінника до себе. У віці 20 років Лаврентій Ван Бін одружився і в нього у шлюбі народилося двоє дітей.

Він був обраний місцевою католицькою общиною старійшною. У 1854 році Лаврентій Ван Бін допомагав католицьким священикам в їх місіонерській діяльності у різних китайських поселеннях. Переїхав до провінції Гуйчжоу, там познайомився з Ієронімом Лу Тінмей, з яким він разом став проповідувати християнство серед китайців. 13 січня 1858 року вони були заарештовані під час молитви і засуджені разом з Агатою Лінь Чжао до смертної кари, яка здійснилася 28 січня 1858 року.

Лаврентій Ван Бін був беатифікований 2 травня 1909 року Пієм Х і канонізований 1 жовтня 2000 року Іоанном Павлом ІІ разом із групою 120 китайських мучеників. Пам’ять – 9 липня.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eleven − eight =