Святий Бернвард Хільдесхаймський

Пам'ятник Бернварду Хіндельсхаймському біля собору у Хільдесхаймі

Пам’ятник Бернварду Хіндельсхаймському біля собору у Хільдесхаймі

Святий Бернвард Хільдесхаймський народився в 960 році у Саксонії, помер 20 листопада 1022 року у Хільдесхаймі. Є першим святим із саксів. Вшановується католицькою, Румунською православною та православною церквою Московського патріархату.

Спадщина

Святитель Бернвард выдноситься до найбільш відомих єпископів Німеччини. Його життя було сповнене праці та духовних подвигів. Він увійшов в історію не тільки як святий, але і як засновник знаменитої хільдесхаймської школи мистецтв, з якої вийшли чудові живописці, скульптори, ремісники-золотарі та оформлювачі книг. Святий Бернварт вважається одним із найбільш освічени і всебічних особистостей свого часу.

Крім енциклопедичних знань у теології, математиці, експериментальній хімії та медицині, він був чудовим теоретиком і практиком мистецтв і тому заслужив титул “святого діяча мистецтв”. До наших днів збереглися безцінні предмети мистецтв, оформлені власними руками святителя: хрест та підсвічник, бронзові двері собору Хільдесхайму і “Християнська колона”, вилита святим з бронзи на зразок знаменитої колони Траяна у Римі, по спіралі довкола якої показана земне життя Христа.

Атрибутами святого є одяг священика, чаша, посох, хрест, ковальский молот. Святий Бернвард Хільдесхаймський вважається покровителем ювелірів.

Життєпис

Святий Бернвард народився у 960 році у благородній графській сім’ї, початкову освіту і християнське вихованя отримав від свого дідуся Адальберо. Рано осиротів, його віддали на навчання у соборну школу, де він зацікавився технічними видами мистецтв. Там він отримав навики оформлення книг, а також оволодів прийомами обробки металів і благородних каменів. Його учителем і духовним наставником став Танкмар, якого Бернвардт супроводжував у декількох подорожах.

У Майнці архієпископ Віллігіс рукоположив Бернварда у священики. Але ще багато часу він доглядав за своїм дідусем, аж до його смерті. Після поховання дідуся його відправили служити при дворі короля Оттона ІІ, де в 989 році він став наставником і учителем юного Оттона ІІІ.

15 січня 993 року святий Бернвард був посвячений у сан єпископа Хільдесхаймського. І як правлячий єпископ він навів у єпархії зразковий порядок. Його дні були розписані по хвилинам і часу для відпочинку практично не залишалося. Бернвард заснував декілька нових монастирів, спорудив укріплення для захисту від нападів язичницьких племен норманів і слов’ян, заснував художні майстерні і школу, в якій сам викладав основи мистецтв.

Святий Бернвард помер і був похований у крипті храму святого Михаїла. Зараз там знаходиться тільки його поховальний саркофаг, а мощі зберігаються у храмі святої Марії Магдалини.

Життєпис святого Бернварда був написаний на початку ХІ століття монахом Тангмаром.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eighteen − seventeen =