Святий Клеменс фон Гален

Святий Клеменс фон Гален

Святий Клеменс фон Гален

Блажений граф Клеменс Август фон Гален народився 16 березня 1878 року у замку Дінклаге, Ольденбург, помер 22 березня 1946 року у Мюнстері. Німецький аристократ і кардинал, єпископ Мюнстера з 28 жовтня 1933 року по 22 березня 1946 року. Кардинал-священик з 18 лютого 1946 року з титулом церкви Сан-Бернардо-алле-Терме з 22 лютого 1946 року (кожному з членів колегії кардиналів у сані кардинала-пресвітера призначається титулярна церква, титулярна церква – одна з багатьох ранніх церков, які були споруджені довкола Рима).

Народився 16 березня 1878 року у сім’ї депутата рейхстагу графа Фердинанда фон Галена. У 1897 році вступив до університету Фрайбурга, де починає вивчати філософію і літературу. Пізніше, обравши кар’єру священика, вивчав філософію і теологію в університеті Інсбрука. У 1933 році був обраний єпископом Мюнстера.

Клеменс фон Гален став відомим завдяки відкритій критиці нацистської політики вбивства “непотрібних”, зокрема програми Т-4. Виступи єпископа фон Галена разом з невдоволенням населення (перш за все родичів пацієнтів, яких убили шляхом евтаназії) винудили Адольфа Гітлера офіційно зупинити програму Т-4, що розізлило нацистів. Мартін Борман виступав за те, щоби повісити “бунтівного єпископа”, у той самий час Геббельс виступив проти цього рішення, мотивуючи це тим, що страта зробить із фон Галена мучиника і викличе невдоволення серед числених віруючих католиків як у Німеччині, так і за її межами. За свої антинацистські проповіді єпископ фон Гален отримав ім’я “Мюнстерский Лев”.

Після 1945 року виступав із критикою дій західних союзників (у тому числі за руйнівні бомбардування німецьких міст, а також за передачу Східної Прусії Радянському Союзу і виселення звідти німців).

18 лютого 1946 року був призначений кардиналом-священиком, помер через декілька днів після повернення з Рима. У січні 2005 року Іоанн Павло ІІ вирішив беатифікувати кардинала графа Клеменса Августа фон Галена. Беатифікував в жовтні 2005 року Бенедикт ХVI. Кардинал зображений на поштовій марці ФРН 1966 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fifteen − thirteen =