Святий Гай

Святий ГайСвятий мученик Гай помер 22 квітня 296 року. Був єпископом Риму (папою римським) з 17 грудня 283 року по 22 квітня 296 року.

Народився у Далмації, був родичем імператора Діоклетиана. Страчений разом зі своєю племінницею святою Сусанною і декількома придворними і священиками. Похований у катакомбах Святого Калліста.

Як папа Гай встановив, що будь-який кандидат у єпископи повинен був пройти всі ступені церковної ієрархії – привратника, лектора, екзорциста, псаломщина, іподиякона, диякона і священика. Під час понтифікату Гая посилились антихристиянські настрої, щоча були споруджені нові церкви, а кладовища були розширені.

Гай згадується у списку єпископів Depositio Episcoporum IV століття. Гробниця Гая з епітафією була виявлена у катакомбах Калліста. У 1631 році його будинок у Римі був перетворений на церкву, вона була знесена у 1880 році, щоби звільнити місце для споруди військового міністерства, мощі святого були перенесені до каплиці сім’ї Барберіні.

Свято Святого Гая святкується 22 квітня, в цей самий день святкується пам’ять святого папи римського Сотера. Обидвоє згадується під датою 22 квітня у Римському Мартиролозі, який є офіційним списком християнських католицьких святих. У вступі у статті про Гая зазначається: “У Римі, на кладовищі Калліста на Аппієвій дорозі, похований святий Гай, папа, який рятуючись від переслідувань Діоклетіана, помер як сповідник віри (сповідник – людина, яка відкрито визнає свою віру)”. У Флоренції є церква Сан-Гаджо, яка присвячена святому Гаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three × 4 =