Святий Галл

Сент-Галлен

Сент-Галлен

Святий Галл (Галл із Гібернії) – ірландський монах, просвітитель, проповідник-місіонер у країнах Західної Європи, учень Колумбана, є одним із хрестителів Швейцарії.

За деякими версіями, ім’я святого було Келлах, але після латинізації трансформувалося у Галл або Галлус, також зустрічаються варіанти Галлонус, Галлунус і Гілліанус, сучасний варіант імені – Галл Ірландський. Пам’ять – 16 жовтня, у православних, які святкують свята за юліанським календарем – 29 жовтня.

Галл народився біля 550 року у Лейнстері, Ірландія і належав до знатної християнської сім’ї. У ХХ столітті в дослідників з’явилися теорії, які заперечували ірландське походження Галла. Швейцарський історик та лінгвіст Герольд Гілті, вивчивши мову святого, припустив, що Галл був вихідцем із двомовного регіону Вогези – Ельзас. Історик і богослов Макс Шер припустив, що Галл міг бути ірландцем за походженням, але народитися і вирости у двомовному регіоні Ельзас.

У юнацькому віці його віддали на навчання до монастиря Бангор (на території сучасного графства Даун), де його наставником став святий Колумбан. У Бангорі Галл став священиком, а потім обраний Колумбаном у число дванадцяти своїх супутників, з якими він залишив Ірландію біля 590 року, щоби проповідувати християнство на території сучасної Франції і заснував монастир у Люксеї.

Приблизно у 610 році вони почали місіонерску діяльність в алеманів. Перші спроби проповідей на території сучасної Швейцарії зазнали невдасі. Відомо, що Галл руйнував і спалював язичницькі капища, які були на Цюрихському і Боденському озерах, що викликало невдоволення у місцевих язичників.

Коли Галл захворів, святий Колумбан пішов без нього до Північної Італії. Галл був на шляху до Арбона, в місті Брегенц на Боденському озері, у 612 році він спорудив там келію, на місці якої в 719 році було споруджено монастир Святого Галла, довкола якого у подальшому виникло місце Сент-Галлен.

У 615 році Галлу запропонували стати єпископом Констанца, однак Галл відмовився від цієї пропозиції. Відмовився він і від пропозиції монахів із Люксея, які пропонували стати на чолі їх монастиря після смерті настоятеля Євстахія. Святий Галл помер 16 жовтня 627 року (іноді зустрічаються дати 630 чи 640 роки) в Арбоні. Могила святого Галла була місцем паломництва. Місце поховання було зруйноване протестантами, прибічниками Ульріха Цвінглі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

3 × five =