Святий Бруно Кельнський

Святий Бруно Кельнський

Святий Бруно Кельнський

Святий Бруно Кельнський народився біля 1030 року у Кельні, Німеччина, помер 6 жовтня 1101 року у монастирі святого Степана, Італія. Був монахом, богословом, засновником ордену картезіанців.

Бруно отримав освіту у знаменитій Реймській школі. Біля 1055 року став священиком, був каноніком у Кельні. Підтримував Григоріанську реформу у Католицькій церкві, боровся проти реймського архієпископа, який відкидав реформу.

У 1075 році пішов до монастиря Сеш-Фонтен. У 1084 році в Альпах, неподалік від Гренобля він заснував свій монастир – Велику Шартрезу, це був перший і головний монастир ордену картезіанців. У 1091 році Бруно запросили до Риму як радника папи Урбана ІІ, однак довго бути поза монастирськими стінами він не зміг і через рік залишив Рим і пішов до південноіталійського монастиря святого Стефана, де перебував до смерті. Канонізований папою Григорієм XV у 1623 році. Пам’ять святого Бруно Кельнського у Католицькій Церкві – 6 жовтня.

До нас дійшли лишень декілька праць святого Бруно, найбільш важливими є “Тлумачення псалмів” і “Тлумачення послання апостола Павла”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eight + five =