Свята Герберга Лотарингська

Лотарингія

Лотарингія

Свята Герберта Лотарингська народилася у 925 році, померла у 995 році у місті Філіх, Німеччина. Заснувала у місті Філіх жіночий монастир.

Блаженна Герберта була знатного походження. Вона народилася в 925 або в 935 роках. Її батьком був граф Готфрід Мецський, а матір’ю – Ерментруда Французька. Герберта була єдиною донькою, її в 40-х роках Х століття видали заміж за графа Гельдернського Мегінгоца.

У шлюбі народилося п’ятеро дітей, серед яких була свята Альгейда Філіхська. Але щастя було нетривалим. Після сметрі єдиного сина, молодого рицаря Готфріда, який воював на боці імператора Оттона ІІ у Богемській війні проти чеського князя Болеслава, батьки були засмученими. Герберта і Мегінгоц вирілиши заснувати у місті Феліх церкву та жіночий монастир. Герберга керувала будівництвом Герберги, її чоловік поїхав в Гельдерні і закрився у своєму замку.

Свята Герберта Лотарингська була з дитинства отримала християнське виховання, також християнське виховання отримали діти, донька Адельгейда була настоятелькою монастиря. Блаженна Герберга померла у місті Філіх (зараз це адміністративна частина Бонна) у 995 або в 998 році. Пам’ять – 13 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 × one =