Святий Вольфганг Регенсбурзький

Святий Вольфранг

Святий Вольфранг

Святий Вольфганг Регензбурзький народився у 924 році у Пфуллінгені, Нижня Швабія, помер 31 жовтня 994 року у Пуппінгу, Верхня Австрія. Був місіонером і єпископом Регенсбурга. Був канонізований у 1052 році. Вважається одним із трьох найзначніших німецьких святих.

Вольфганг походив із знатної сім’ї. У 10-річному віці він вступив до школи при монастирі Райхенау. У 956 році він, за порадою свого друга Генріха, архієпископа Трірського, переїжджаї до Тріра, де служить вчителем у соборній школі, деканом собору та канцлером соборного капітула. У Трірі Вольфганг виступає за строге дотримання обітниці бідності серед духовенства. У 964 році у Швейцарії Вольфганг стає монахом бенедектинського ордена. У 968 року стає священиком.

Після того, як Вольфгангу з’явився його святий покровитель Отман, у 971 році він відправляється як простий місіонер на території, які були заселені язичниками – в Норик та Угорщину. У 972 році він був відкликаний до Німеччини і став єпископом Регензбурга (незважаючи на початкову недовіру до нього імператора). Вольфганг на посаді єпископа зумів провести декілька церковних реформ, наприклад з його згоди із діоцезії були віокремлені чеські землі і утворено Празьке єпископство. Цьому сприяли дружні стосунки Вольфганга з членами чеської князівської сім’ї – під час усобиць в Чегії при дворі регенбурзького єпископа знайшли притулок чеських князь Ольдржих і його мама Емма Чеська.

Був вихователем дітей Генріха Баварського, майбутнього імператора Генріха ІІ.

Вольфганг був проголошений святим 7 жовтня 1052 року римським папою Левом ІХ, вшановується 31 жовтня. Він є покровителем Регенсбурга та Баварії, 7 жовтня в Регенсбурзі відзначається свято святого Вольфганга.

Найстаріший портрет святого Вольфганга – мініатюра, виконана біля 1100 року у Євангелії Святого Еммерама, яке тепер зберігається у бібліотеці замкового собору у Кракові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen + nineteen =