Святий Герард Угорський

Святий Герард Угорський

Святий Герард Угорський

Святий мученик Герард (Геллерт, Герхард, з народження мав ім’я Джорджо Сагредо) Угорський народився біля 977 року у Венеції, помер 24 вересня 1046 року у Будапешті. Був бенедектинцем, мучеником, просвітитель Угорщини.

Джо Сагредо (у майбутньому він змінив ім’я на Герард) народився у Венеції у знатній сім’ї, представитель якої в 1026 – 1032 роках був дожем. Протягом п’яти років вчився в монастирській школі, став монахом у бенедиктинському монастирі святого Георгія у рідному місті, після чого був направлений для продовження навчання у Болонью. Закінчивши освіту, він повернувся до Венеції і в 1012 році став пріором рідного монастиря.

У 1015 році Герард вирішив здійснити паломництво до Святої Землі, однак корабель, на якому він плив, потрапив в бурю і причалив на острові святого Андрія Первозванного. На шляху він познайомився з абатом з Угорщини, який переконав його залишитися на деякий час в Угорщині, зустрітися з королем Іштваном І і продовжити свій шлях до Єрусалиму через Константинополь. Герард залишився в Угорщині і все своє проповідував християнство в цій країні.

У 1020 році король Ішван І, якого пізніше канонізували, запросив Герарда бути наставником для його сина Імра (Емеріка), якого пізніше теж канонізували. З 1023 по 1030 роки Герард жив в Бенедектинському монастирі, де провів біля семи років. У 1030 році король Іштван призначив Герарда єпископом нових земель на півдні країни, в Чанаді, ці землі були відвойовані в язичницьких вождів. У подальшому Герард розповсюджував християнство по всій Угорщині.

У 1038 році король помер і язичники, скориставшись смертю Іштвана І, почали мстити християнам. Єпископ Герард був схоплений і страчений. Його посадили в бочку, в якій були цвяхи і кинули з гори. Зараз гора знаходиться в Будапешті названа на честь святого. У 1083 папа Григорій VII канонізував Герарда, Іштвана І та його сина Імре. Пам’ять святого Герарда – 24 вересня. Святий Герард вважається одним із покровителем Угорщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

thirteen + twenty =