Свята Хоакіна де Ведруна де Мас

Свята Хоакіна де Ведруна

Свята Хоакіна де Ведруна

Свята Хоакіна де Ведруна де Мас (Іоакіма Святого Франциска) народилася 16 квітня 1783 року у Барселоні (Іспанія), померла 28 серпня 1854 року у Барселоні (Іспанія). Монахиня, засновниця Конгрегації Сестер Кармеліток Милосердя Ведруни. Пам’ять – 22 травня.

Хоакіна де Ведруна народилася 16 квітня 1783 року у Барселоні у сім’ї Лаврентія де Ведруна і Тереси Відал-і-Комас. Батько був нотаріусом, а мати займалася вихованням восьми дітей. У віці 12 років дівчина висловила побажання стати монахинею і вступити до кармелітського монастиря Втілення у Барселоні, але настоятелька цього монастиря попросила її почекати у зв’язку з юним віком.

Через деякий час Хоакіна познайомилася з Теодором де Мас-Сола. Він був дворянином із села Віх, працював юристом. Вони обвінчалися у церкві 24 березня 1799 року. У Теодора та Хоакіни було 9 дітей. На жаль, троє дітей померли. Коли у 1808 році Франція напала на Іспанію, Теодор пішов на фронт. Після закінчення війни у 1814 році він повернувся додому хворим на туберкульоз, через деякий час він помер від цієї хвороби.

У віці 33 роки Хоакіна стала вдовою, вона виховувала шестеро дітей. Вона залишила Барселону і переїхала у родове помістя чоловіка у село Віх (вона це помістя успадкувала). Вона багато працювала, щоб прогодувати дітей. Після того, як діти стали дорослими, Хоакіна вирішила піти в монастир.

У 1819 році монах капуцин з села Віх Стефан Олотський (мирське ім’я Естебан Фабрега-і-Сала) підтримав ідею Хоакіни заснувати монастирську організацію, метою якої був догляд за хворими і освіта дівчат із бідних сімей. Єпископ затвердив статут організації, яка отримала назву Терціарних сестер Божої Матері Кармельської, у 1866 році організація змінила назву на Конгрегацію сестер кармеліток милосердя Ведруни.

6 січня 1826 року у Віх в каплиці єпископського палацу Хоакіна і 8 жінок проголосили монаші обітниці, Хоакіна взяла монаше ім’я Іоакіми Святого Франциска. Наступного дня вона доручила всі свої світські справи дітям. Протягом місяця до неї у маєток приходили дівчата, які хотіли вступити до конгрегації.

Під час громадянської війни в Іспанії (Карлістські війни) організацію Хоакіни переслідували. Хоакіну заарештували і ув’язнили на 5 днів у міській в’язниці. Вона переїхала до Франції, де доглядала за пораненими та хворими. У 1843 році Хоакіна повернулася до міста Віх, вона повернулася до звичної діяльності в своїй організації.

У 1845 році на прохання Іоакіми святий Антоній Марія Кларет (засновник конгрегації кларетинців) склав нове Правило конгрегації Іоакіми на основі записів Стефана Олотського та доповнень, яка зробила Іоакіма. Це Правило було остаточно затверджено у 1866 році.

Після війни Іоакіма  заснувала 20 нових відділень конгрегації. У 1849 році в неї відбувся інсульт. Через три року вона залишила посаду головної настоятельки. Іоакіма переїхала у відділення в Барселоні, де був кращий клімат, ніж у Віх. У Барселоні під час епідемії Іоакіма захворіла на холеру і померла 28 серпня 1854 року.

Папа римський Пій ХІІ 19 травня 1940 року беатифікував Іоакіму 19 травня 1940 року. 12 квітня 1959 року Іоанн ХХІІІ канонізував Хоакіну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

one + 13 =