Святий Гуго Клюнійський

Клюнійська базиліка

Клюнійська базиліка

Святий Гуго Клюнійський (Гуго Великий, Гуго із Семюра) народився 13 травня 1024 року у місті Семюр-ан-Бріонн (Франція), помер 28 квітня 1109 року в абатстві Клюні. При Гуго Клюнійському (абатом Клюні Гуго був з 1049 по 1109 рік) Клюнійська монаша конгрегація досягнула свого розквіту. Пам’ять – 29 квітня.

Гуго народився у 1024 році в місті Семюр-ан-Бріонн в сім’ї графів Семюра (одна з найбагатших сімей Бургундії). Графи Семюри були родичами Каролінгів та Капетінгів. Батько Гуго Дальмас І був сеньором Семюра.

У 14 років Гуго став новіцієм (особа, яка готується стати монахом) у монастирі Клюні, через рік став монахом-бенедектинцем. У віці 20 років став священиком. Коли йому було 25 років, він став абатом Клюні після смерті Одилона Клюнійського. Гуго Клюнійський керував монастирем і великою Клюнійською конгрегацією (клюнійські монастирі були в Італії, Іспанії, Англії, Німеччині, Польщі) протягом 60 років до своєї смерті 28 квітня 1109 року. За цей час конгрегація досягла свого найбільшого розквіту.

Гуго спорудив головну базиліку ордена, яка відома як Клюні ІІІ (попередня церква Клюні ІІ була споруджена при абаті Майолі у 981 році). Базиліка споруджувалася з 1088 по 1095 роки, вона вплинула на романський стиль в архітектурі. Довжина базиліки – 187 метрів, висота – 30 метрів, це була найбільша (за площею) церква Європи до ХVI століття.

Гуго підтримував стосунки з іспанським королем Фердинандом Великим та його сином Альфонсо Хоробрим, що дозволило йому укріпити позиції ордена в Іспанії. Був другом і радником імператора Священної Римської імперії Генріха ІІІ, хресним батьком спадкоємця престола, майбутнього імператора Священної Римської імперії Генріха ІV. Був посередником між імператором Генріхом IV та папою Григорієм VII у суперечці за інвеституру. У 1088 році папою римським був обраний Урбан ІІ, який був пріором (пріор – настоятель, або перший заступник настоятеля монастиря, напевно він був заступником Гуго) Клюні і помічником Гуго.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eleven + 16 =