Святий Губерт із Льєжа

Святий Губерт

Святий Губерт

Святий Губерт із Льєжа – єпископм Маастрихта та Льєжа, син Бертрана, герцога Аквітанського. Народився біля 656 року. У 705 році після вбивства єпископа Ламберта. Біля 718 року переніс резиденцію з Маастріхта до Льєжа. Мощі єпископа Ламберта переніс до катедрального собору міста Льєж.

За розповсюдження християнства населення у гірських районах Арденн святого Губерта називали “апостолом Арденн”. Помер у 727 році, після смерті був канонізований. Пам’ять – 3 листопада.

Спершу був похований у Льєжі, у 825 році його тіло перенесли в абатство Андаж, яке було перейменовано честь святого на абатство Сент-Юбер (сучасна Бельгія). У цьому ж абатстві був написаний його перший життєпис, згідно з яким він був грішником, однак навернувся і був учнем святого Ламберта у Маастрихті. У Сент-Юбері мощі були до 1568 року, під час Нідерландської революції мощі були знищені протестантами.

На честь святого названий замок Губертусбург під Дрезденом, орден Святого Губерта, який відомий з XV століття, астероїд (260) Губерта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

6 − four =