Святий Гоар

Аквітанія

Аквітанія

Святий Гоар Аквытаниський народився быля 585 року в Аквітанії, Франкція, помер 6 липня 649 року в Обервезелі, Німеччина. Був відлюдником, священиком. Пам’ять – 6 липня.

Святий Гоар народився у 585 році в знатній сім’ї в Аквітанії. Коли він став священиком, він став відомий своїми проповідями.

У 618 році поїхав за межі своєї країни і став відлюдником поблизу міста Обервезель. Незважаючи на свій намір жити відлюдником, інформація про його мудрість розповсюдилася по всій країні. Гора часто відвідували мандрівники, які шукали духовної поради. Одного разу він був висміяний двома паломниками, які сказали Рустику, єпископу Тріра, що цей відлюдник лицемірний і не живе за своїми обітницями бідності.

Гоара покликали на єпископський суд. За переказом, коли Гоар прийшов до Рустика (єпископ Тріра), були виявлені чудеса, які показали, що Гоар невинен. Король Австразії Сигиберт ІІІ запросив святого Гоара до Метца (столиця Австразії) і попросив його зайняти місто Рустика у Трірі.

В іншому переказі стверджується, що єпископ Рустик звинуватив святого Гоара у чаклунстві, що було заперечено королем Сигибертом, який змістив Рустика за його нечесність, король запропонував святому Гоару стати єпископом міста Трір.

Святий Гоар пообіцяв королю подумати, однак, прибувши до Обервезеля, помер 6 липня 649 року, він так і не став єпископом.

У 1768 році у невеликому місті на березі Рейну, яке носить ім’я святого Гоара, була маленька церква, яка освячена на його честь. Карл Великий спорудив церкву святого Гоара на місці келії цього відлюдника. Саме біля цієї церкви на березі Рейну між Везелем і Боппардом виросло місто Санкт-Гоар-на-Рейні.

Є думка, що святий Гоар був аланом за походженням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

seventeen + fourteen =