Святий Гоерік

Собор у місті МецСвятий Гоерік – двадцять восьмий єпископ міста Мец (біля 629 – 643). Пам’ять – 19 вересня.

Гоерік народився між 565 і 575 роками. Він був сином Гармарда, братом сенатора Ансберта і внуком сенатора Тонатія Ферреола. Він був родичем предків Арнульфінгів.

Гоерік був одружений і мав двох доньок. У молодості він був солдатом, а потім став управляючим в Альбі. Під іменем Аббо, Гоерік є у заповіті Дагоберта І, який був складений у 636 році.

Згідно з переказом, Гоерік був сліпим, він став під час прощі до храму святого Стефана (місто Мец). У місті Мец єпископом був дядько Гоеріка, святий Арнульф.

Гоерік був висвячений на священика Арнульфом Мецським, якого він змінив на єпископській кафедрі у 629 році.

У 641 році він переніс тіло попереднього єпископа у церкву Святих апостолів у місті Мец. Він також спорудив церкву Святого Петра і абатство Епіналь, в якому монахинями були дві його доньки: Преція і Вікторина.

Він листувався з єпископом Кагора Дідьє. Збереглося до наших днів декілька листів.

Помер у 643 році. У Х столітті моще Гоеріка (за винятком голови) були перенесені в абатство Сент-Сиимфор’єн в Епінале. Свято перенесення мощей відзначається в Епінале 15 квітня.

Гоерік – святий покровитель міста Епіналь, який був важливим місцем паломництва. Картина 1725 року, яка є у базиліці святого Маврикія д’Епіналь, зображує Гоеріка з двома доньками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three × two =