Святий Герман Паризький

Святий Герман ПаризькийСвятий Герман Паризький народився біля 496 року в Отені, помер 28 травня 576 року у Парижі. Був єпископом Парижа, державним діячем.

Про дитинство та юність святого Германа Паризького відомо мало. Він народився біля 496 року у багатій галло-римській сім’ї у бургундському місті Отен, після закінчення навчання став дияконом, а біля 530 року став священиком. У 540 році він став абатом бургундського монастиря святого Симфоріана. У 555 році за бажанням франкського короля Хільдеберта І Герман став єпископом міста Париж.

На посту паризького єпископа Герман боровся за дисципліну серед священиків і монахів, боровся з пережитками язичництва, багато разів успішно виступав миротворцем в міжусобних війнах, які вели між собою представники династії Меровінгів. Герман приймав участь у роботі декількох помісних церковних соборів, в тому числі ІІІ Паризького (557), ІІ Турського (566), ІV Паризького (573).

Святий Герман заснував на околиці Парижу монастир святого Вікентія Сарагоського “в полях”, у якому він згодом був похований. Монастир з часом перетворився в одне із найбільш відомих абатств Парижу та всієї Франції, а у VIII столітті був перейменований на честь святого Германа в абаство Сен-Жермен-де-Пре. За назвою абатства отримав назву паризький бульвар Сен-Жермен та район довкола цього району на лівому березі ріки Сена. Святий Герман Паризький вважається одним із авторів чину літургії галліканського обряду.

Відразу після смерті, у 615 році, на честь святого Германа був названий один із монастирів. Канонізований у 754 році. Пам’ять у Католицькій церкві – 28 травня, в Православній церкві – 10 червня. Размок зі святою Женев’євою та святим Діонісієм вважається покровителем Парижа. Іменем святого Германа Паризького названа одна із канадських католицьких архієпархій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three × 3 =