Свята Теодора Герен

Свята Теодора Герен

Свята Теодора Герен

Свята Теодора Герен народилася 2 жовтня 1798 року у Бретані, Франція, померла 14 травня 1856 року у США). Монахиня, місіонерка, засновниця жіночої монашої конгрегації “Сестри Божественного Провидіння” і першої в США художньої академії для жінок в Терр-От, штат Луїзіана.

Анна Тереза Герен народилася 2 жовтня 1798 року у сім’ї французького офіцера. Коли Анні Терезі було 15 років, її батько був убитий бандитами. Мама Анни Терези впала в глибоку депресію і молодій дівчині довелося взяти на себе догляд за матір’ю і домашнім господарством. У віці 20 років Анна Тереза попросила матір відпустити її до монастиря, але мама попросила доньку залишитися з нею. Анні Терезі довелося залишитися у сім’ї, продовжуючи підтримувати свою маму. Через п’ять років Анна Тереза знов попросила маму відпустити її до монастиря і та погодилася.

У 1823 році Анна Тереза вступила до монашої конгрегації “Сестри Божественного Провидіння”, прийнявши монаше ім’я Теодора. 8 вересня 1825 року вона прийняла перші тимчасові монаші обітниці, 5 вересня 1831 року – вічні монаші обітниці. Проживаючи у Франції, Теодора Герен викладала у церковно-парафіяльній школі, доглядала за хворими і допомагала бідним. У 1839 році до настоятельки конгрегації “Сестри Божественного Провидіння” звернувся місцевий єпископ з проханням послати декілька монахинь до США, щоби допомагати католицьким священикам, які працювали серед католицьких імігрантів, які потребували пастирської опіки. 22 жовтня 1840 року Теодора Герен разом із пятьма монахинями прибула до США у штат Індіана. У 1841 році Теодора Герен організувала художню академію для дівчат. До 1849 року вона також заснувала декілька парафіяльних шкіл у штаті Ілінойс, два дитячих будинки.

Теодора Герен померла 14 травня 1856 року у віці 57 років. Теодора Герен була беатифікована в жовтні 1998 року Іоанном Павлом ІІ і канонізована 15 жовтня 2006 року Бенедиктом ХVI. Пам’ять – 3 жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three × 2 =