Святий Дагоберт ІІ

Святий Дагоберт ІІ

Святий Дагоберт ІІ

Святий Дагорерт ІІ народився в 652 році, помер 23 грудня 679 року. Був королем франків з династії Меровінгів, правив австразією з 676 по 679 роки. Син Сигиберта ІІІ і Хімнехільди.

Більша частина відомостей про Дагоберта ІІ міститься в середньовічних агіографічних джерелах. У життєписі Салаберги повідомляється, що у 677 році йшла війна між королями Теодорихом ІІІ і Дагобертом ІІ. Про Дагоберта ІІ згадується в хроніці одного британського монаха. Збереглася грамота, у якій Дагоберт ІІ подарував землю Ставлотському монастирю. Жоден франкський хроніст не згадував про Дагоберта ІІ.

Коли Сигиберт помер у 656 році, Дагоберт був ще дитиною. Майордом Гримоальд Старший, коли хлопчику було 7 роців (660 або 661 рік) дав його на навчання до єпископа міста Пуатьє Дідона. Дідон відправив його в Ірландію.

Своє дитинство Дагоберт провів у монастирі Слан поблизу Дубліна, в цьому монастирі він отримав освіту. У 666 році він одружився на кельтській принцесі Матильді. Залишив Ірландію, поїхав до Англії і жив у Йорку, в королівстві Нортумбрія. Єпископ Уїлфрід Йорксий був його радником. У 670 році принцеса Матильда померла після родів (народилася третя донька). У 671 році Дагоберт повернувся до Франкського королівства і одружився з Гізелою Родезькою, донькою графа Родеза Бери, внучкою короля вестготів Тульги. Гізела Родезька народила Дагоберту двох доньок, у 676 році народила сина Сигиберта.

У квітні – червні 676 року, після вбивства короля Хільдеріка ІІ, за допомогою австразійського майордома герцога Вульфоальда, Дагоберт відправився до Австразії і був проголошений королем. Дагоберта підтримали єпископ Йорксьий та єпископ Амат Сьонський (святий).

Після трьох років царювання Дагоберт мав багато недоброзичливців серед знаті, оскільки він намагався правити справедливо, а деякі дворяни хотіли незалежності, щоб гроші йшли не в державну скарбницю, а в їх особисту скарбницю. 23 грудня 679 року Дагоберт відправився на полювання в ліс Вевр біля Вердена (північно-східна Франція). Втомившись, він заснув під деревом. Під час сну один із його слуг підійшов і вдарив списом в око, Дагоберт помер. Король був похований у церкві Сер-Ремі у Стен-сюр-Мез (біля Вердена). Про долю його сина Сигиберта нічого не відомо.

Могила святого Дагоберта була виявлена у 872 році. Пам’ять – 23 грудня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fifteen − ten =