Святий Давид Валлійський

Святий Давид Валлійський

Святий Давид Валлійський

Святий Давид Валлійський народився біля 500 року, помер у 587 або в 601 році. Єпископ, святий покровитель Уельсу.

Давид народився у південно-західному Уельсі в місті Хенвінів біля Аберайрона (зараз графство Кередігіон), однак у Пембрукширі є традиція, що Давид народився у населеному пункті біля Капел-Нон біля теперішнього Сент-Дейвіса. Мамою була свята Нонна, життєпис якої описаний у середньобретонському запису. Згідно з генеалогією “Походження героїв”, свята Нонна була внучкою Утера Пендрагона (король бриттів, батько короля Артура), святий Давид є внучатим племінником короля Артура.

Святий Давид народився наприкінці V або на початку VI століття (від 462 по 512 роки). Він був єпископом міста Меневія (Менопія), це місто зараз називається іменем святого Давида – Сент-Дейвіс, валлійською мовою Тиддеві (“Дім Давида)”. Приймав участь у соборі в Лландеві-Бреві, на якому священики британської церкви боролися проти єресі пелегіанства. У 569 році він очолював ще один собор, який боровся із єрессю пелегіанства.

В “Хроніках Камбрії” вказується, що святий Давид помер у 603 або в 606 році. Меневійський єпископ Гальфрід Монмутський вказує, що святий Давид помер у 544 році. Цю дату вказують Гіральд Камбрійський і Вільям Мальмсберійський (цю дату вони, очевидно, взяли у Гальфріда Монмутського. Згідно зі ще однією версією, святий Давид помер у вівторок, 1 березня, у 589 році.

Більша частина інформації про Давида дійшла до нас із “Життєпису Давида”, який був створений монахом Рігівархом наприкінці ХІ століття. Згідно із життєписом Рігіварха, правила, які Давид встановив в монастирях, були дуже строгими. Монахи багато працювали, розмовляти можа було тільки в крайньому випадку. Заборонялося використовувати у роботі тварин: плуги монахи тягли самі. Монахи їли овочі, хліб і воду.

Давида канонізував папа Калікст ІІ у 1120 році. Пам’ять – 1 березня, в Уельсы 1 березня – національне свято.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

16 + eighteen =