Святий Гуммар

Святий Гуммар Лірський

Святий Гуммар Лірський

Святий Гуммар, відлюдник Лірский народився у 717 році (Бельгія), помер у 774 році. Пам’ять – 11 жовтня.

Святий Гуммар був сином лорда Емблема (біля міста Лір, Брабант, Бельгія). У молодості він був слугою при дворі икороля франків Піпіна Короткого. Піпін призначив його на високу посаду і запропонував одружутися зі знатною дівчиною Гуїнімарія. Шлюб відбувся за взаємною згодою молодих.

Гуїнімарія мала важкий характер. Коли Піпін взяв Гуммара на війну (той був відсутній вдома протягом восьми років), у господарстві був безлад, Гуммара була настільки скупа, що навіть не давала пити пиво робітникам, які працювали на полі (у той час пили легкоалкогольне пиво, оскільки вода була часто зараженою різними кишковими інфекціями). Гуммар відшкодував робітникам, слугам, вассалам, арендатором збитки, які ті зазнали через безгосподарність Гуїнімарії.

Гуммар допомагав дружині виправитися, вмовляючи її бути хорошою християнкою, Гуїнімарія розкаялася, однак через деякий час вона знову почала показувати свій важкий характер. Гуммар довго боровся за шлюб, переконуючи Гуїнімарію бути доброю християнкою, однак характер дружини не змінювався на краще. Гуммар залишив Гуїнімарію (очевидно, він залишив їй все своє майно) і став жити відлюдником у селі Нівесдонк. Разом зі святим Румольдом він засував монастир у місті Лір, який згодом став носити його ім’я.

Покровитель бездітних сімей, слуг, пастухів, людей, у яких проблеми у шлюбі, людей, які виробляють рукавиці, хворих на грижу, лісорубів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

9 + 11 =