Святий Боніфацій Брюссельський

Святий Боніфацій Брюссельський

Святий Боніфацій Брюссельський

Святий Боніфацій Брюссельский народився у Брюсселі в 1183 році, помер 19 лютого 1260 року в Аббатстві Камбр (Брюссель). Був єпископом Лозанни з 1230 по 1239 роки.

Боніфацій викладав теологія у Паризькому університеті. У 1229 році університет був закритий через безпорядки серед студентів і професори роз’їхалися по інших містах. Боніфації поїхав до Кельну, де в той час викладав домініканець Альберт Великий, який запропонував Боніфацію у місцевому університеті посаду професора. У Кельні Боніфацій пробув протягом двох років.

У той час єпископська кафедра в Лозанні у Швейцарії була вакантною. Папа Григорій ІХ, дізнавшись про благочестя і добру репутацію Боніфація, запропонував йому єпископську кафедру у Лозанні. У 1230 році Боніфацій став єпископом цього міста, куда він прибув у 1231 році.

Будучи єпископом, Боніфацій зіткнувся з постійною протидією з боку світської влади і місцевого католицького духовенства, яке не хотіло бачити Боніфація своїм єпископом. У 1238 році Боніфацій поїхав до Риму просити про відставку, яка була прийнята Римським Папою у 1239 році.

У 1240 році Боніфацій повернувся до Брюсселю, де оселився в аббатстві Камбр. Тут він прожив протягом наступних дванадцяти років. 19 лютого 1260 року Боніфацій Брюссельский помер в аббатстві Камбр.

Боніфацій Брюссельський був беатифікований у 1603 році і канонізований  у 1702 році. Його мощі зберігаються в аббатстві Камбр. Пам’ять – 19 лютого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three × five =