Свята Гумілітія

Свята Гумілітія

Свята Гумілітія

Свята Гумілітія народилася у 1226 році у місті Фаєнца, Італія, померла 22 травня 1310 році у місті Флоренція, Італія. Монахиня, засновниця жіночих монастирів ордену валломброзіанів, покровителька міста Фаєнца.

Гумілітія (ім’я при народженні – Розанна Негузанті) народилася у 1226 році у знатній сім’ї у місті Фаєнца. У віці 15 років вийшла заміж, народила двох дітей, які померли у дитинстві. Після смерті чоловіка у 1256 році Розанна вступила в монастир каноссіанок, який знаходився біля Фаєнци. Пізніше вона прийшла до монастиря валломброзіанів у Фаєнці, де протягом 12 років жила у келії відлюдницею. На прохання настятеля монастиря вона заснувала жіночий монастир поблизу міста Фаєнца. У 1282 році вона заснувала другий жіночий монастир у Флоренції, у цьому монастирі свята померла у 1310 році. Вона написала декілька творів на релігійну тематику.

Гумілітія була канонізована 27 січня 1720 року Климентом ХІ. Мощі святої Гумілітії зберігаються у монастирі Санто-Спіріто неподалік від Флоренції. Пам’ять – 22 травня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

5 + 10 =