Свята Марта Ван Ло Маньде

Провінція Гуйчжоу

Провінція Гуйчжоу

Свята мучениця Марта Ван Ло Маньде народилася у 1812 році в Цзуньї, провінція Гуйчжоу, Китай, померла 29 липня 1861 році у Китаї.

Ван Ло Маньде народилася у 1812 році в місті Цзуньї, провінція Гуйчжоу. Після того, як вона вийшла заміж, вона жила з чоловіком в Циньгуйянь, працювала на овочевій фермі. Оскільки Ван Ло Маньде не мала дітей, вона усиновила своїх племінників, які після смерті чоловіка Ван Ло Маньде стали жити марнотратно. Розтративши сімейні гроші, племінники залишили дім і Ван Ло Маньде стала жити одна, заробляючи собі на хліб на невеликій ділянці землі.

В 1852 році в поселення, де жила Ван Ло Маньде, прибув католицький місіонер, і вона почала ходити на катехизацію. Ван Ло Маньде була хрещена напередодні Різдва, після чого переїхала до Гуйяну, де почала працювати в католицькій школі для дівчаток. В 1857 році в Яоцзягуань була заснована вища духовна семінарія. Католицький єпископ запропонував Марті Ван Ло Маньде працювати в цій семінарії, допомагаючи по господарству і на кухні.

В 1857 – 61 роках у Китаї відбувалися переслідування християн. Весною 1861 року були заарештовані семінаристи Йопип Чжан Веньлань, Павло Чень Чанпін і мирянин Іоанн Батист Ло Тінінь. Вони були закриті у старому закинутому храмі. Марта Ван Ло потайки приносила їм їжу. Коли їх вели на місце страти, Марта Ван Ло Маньде пішла за ними, щоб їх підтримати і також була заарештована. Марта Ван Ло Маньде була страчена в той самий день разом із семінаристами.

Марта Ван Ло Маньде була беатифікована 2 травня 1909 року Пієм Х і канонізована 1 жовтня 2000 року Іоанном Павлом ІІ разом з групою 120 китайських мучеників. Пам’ять – 9 липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

two × 2 =