Святий Іоанн Ван Жуй

Провінція ХебейСвятий мученик Іоанн Ван Жуй народився 25 лютого 1885 року у провінції Хебей, Китай, помер 9 липня 1900 року у провінції Тайюань, Китай.

У 1895 році у віці 10 років вступив до начальної духовної семінарії в Дунергоу. Через деякий час його перевели до вищої духовної семінарії в місті Тайюань. У 1898 році, подорожуючи по Європі разом з єпископом Франциском Фоголла та іншими трьома китайськими семінаристами, приймав участь у міжнародній виставці в Турині, яка була присвячена китайському мистецтву та культурі.

У 1899 році повернувся до Китаю з групою католицьких місіонерів. Як раз в цей час в Китаї розпочалося іхетуанське повстання боксерів, під час якого постраждало багато місцевих християн. Через погрози розправи над журналістами єпископ вирішив розпустити семінарію і відправити семінаристів додому. Іоанн Ван Жуй залишився в семінарії. 9 липня 1900 року був заарештований за наказом губернатора Шаньсі Юй Сяня разом з єпископами Франциском Фоголла та Еліасом Факкіні і в той самий день страчений.

Іоанн Ван Жуй був беатифікований 24 листопада 1946 року Пієм ХІІ і канонізований 1 жовтня 2000 року Іоанном Павлом ІІ разом з групою 120 китайських мучеників. Пам’ять – 9 липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

5 × five =