Свята Люція Ван Ван

Китайські святі

Китайські святі

Свята мучениця Люція Ван Ван народилася у 1869 році у Провінції Хебей, Китай, померла 22 липня 1900 року у провінції Хебей, Китай.

У другій половині ХІХ століття у частини населення в Китаї були сильні антихристиянські настрої. Вони досягли максимуму в 1899 –  1901 роках під час повстання боксерів, в цей час в Китаї почалося масове переслідування християн. Під час цих гонінь по всьому Китаю було вбито понад 30 тисяч християн.

21 липня 1900 року повстанці заарештували католиків з села Вей, де жила Люція Ван Ван. Відразу ж після арешту повстанцями був страчений Йосип Ван Юймей, який був керівником католицької общини в селі. Також була заарештована і Люція Ван Ван разом ззі своїм сином Андрієм Ван Тяньцин і Анна Ван, яка проживала в цьому ж селі. Наступного дня 22 липня їм запропонували зберегти життя, якщо вони відмовляться від християнства. Люція Ван Ван залишилася вірною своїй християнській вірі і була страчена повстанцями того ж дня.

Люція Ван Ван була беатифікована 17 квітня 1955 року Пієм ХІІ разом із французьким місіонером Леоном Мангеном і канонізована 1 жовтня 2000 року Іоанном Павлом ІІ разом із групою 120 китайських мучеників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

19 − 13 =