Святий Теодорик Бала

Китайські святіСвятий мученик Теодорик Бала був священиком-францисканцем, місіонером. Народився у 1858 році у департаменті Тарн у Франції, загинув у 1900 році у Тайюані, провінція Шансі у Китаї.

У віці 11 років Теодорик Бала поступив в початкову духовну семінарію, де вступив до ордену францисканці для мирян (терціарії). Після закінчення навчання в початковій семінарії, він вступив до Вищої Духовної семінарії, після закінчення якої в 1880 році вступив до ордену францисканців-обсервантів.

У 1884 році прибув до Китаю для проповідування християнства. Єпископ Григорій Марія Грассі призначив його на посаду вчителя в початкову семінарію. Крім того, він був наставником у францисканському новіціаті і був духовним батьком монахинь із жіночої конгрегації “Францисканки Місіонерки Марії”.

У 1899 – 1900 роках в Китаї було повстання іхетуанів, повстанці переслідували християн. За наказом губернатора провінції Шансі Юй Сяня була заарештована числена група християн, серед яких був і Теодорик Бала. 9 липня 1900 року Теодорик Бала був страчений за приналежність до християнства разом з групою із двадцяти шести католиків.

Теодорик бала був причислений до лику блажених в 1946 році Пієм ХІІ і канонізований 2000 року Іоанном Павлом ІІ разом з групою 120 китайських мучеників. Пам’ять – 9 липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 − two =