Святі Віталій та Агрікола із Болоньї

Комплекс католицьких храмів Сан-Стефану у Болоньї

Комплекс католицьких храмів Сан-Стефану у Болоньї

Святі мученики з Болоньї Віталій та Агрікола були страчені в 304 році. Пам’ять – 4 листопада.

За переказом, в часи правління Діоклетиана Агрікола був християнином із Болоньї, який навернув у християнство своєго раба Віталія. Віталій був страчений в амфітеатрі. Потім стали катувати Агліколу, але він не зрікся християнської віри, за що був розп’ятий.

Відомості про святих Віталія та Агріколу відомі із праць святого Амвросія Медіоланського. В 392 або 393 році Євсевії, єпископ Болонський, оголосив про віднайдення мощей святих Віталія та Агріколи на єврейському кладовищі Болоньї. У присутності святого Авмросія вони були перепоховані за християнським обрядом. З тих часів почалося вшанування цих святих.

Вшанування святий почало розповсюджуватися по Західній Європі з того часу, як частина мощей зусиллями святого Авмросія передані до Мілану та Флоренції. У Флоренції мощі були поміщені до храму, який був споруджений на жінкою на ім’я Юліана. Його згадка про мучеників Агріколу і Віталія у молитві, в якій згадуються доньки Юліани – єдине джерело, яке свідчить про життя цих двох святих.

У 396 році часточки моще були надіслані святому Віктріцію, єпископу Руанському і приблизно в цей самий час – святому Павліну. Центром вшанування залишалася Больнья, де для мощей була збудована базиліка.

Болонська церква святих Віталія та Агріколи на арені – частина комплексу із семи храмів, яки відомий як Санто-Стефано, храми споруджені таким чином, щоб закрити залишки старого амфітеатру, де були вбиті святі Віталій та Агрікола. Крипта двох мучеників датується ХІ століттям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fifteen + 1 =