Святий Карло Борромео

Святий Карло Борромео

Святий Карло Борромео

Святий Карло Борромео народився 2 жовтня 1538 року в Ароні, П’ємонт, помер 3 листопада 1584 року у МІлані. Кардинал, один з найвидатніших діячів Контрреформації, ініціатор реформи монаших орденів.

Карло Борромео народився 2 жовтня 1538 року у родовому замку в Ароні при озері Лаго-Маджиоре, походив з італійського дворянського роду Борромео і, як кардинал Альтемпс, був племінником папи Пія ІV. З 1554 року вивчав право в Павії. Був закликаний до Риму Пієм ІV. У 1560 році став кардиналом, в 1563 році – архієпископом Мілану.

Активно впроваджував у життя постанови Тридентського собору, у тому числі приймав участь у розробці нового катехизиса. Висока цінив богословські трактати Луїса де Гранади, просив папу про їх виправдання (вони були внесені до Індексу заборонених книг у 1559 році).

Приймаючи участь у реформі орденів та монастирів і боротьбі за моральне обновлення церкви, добивався строгої дисципліни. Під час епідемії чуми 1575 – 1578 років турбувався про помираючих і проводив обряди над померлими. У 1578 році заснував орден облатів святого Амвросія. Прийняв активну участь у розробці богослужебних книг амвросіанського обряду. Боровся з протестантизмом у Швейцарії. Карло Борромео був також покровителем композитора Палестрини.

У 1602 році був беатифікований, в 1610 році – канонізований.

Святого Карло Борромео зображували засмаглим чоловіком аристократичної зовнішньості у кардинальському одязі. Його атрибутами були розп’яття, череп, потир.

В італійській провінції Новара, в місті Арона за наказом брата святого, кардинала Федеріко Боромео, була зведена величезна скульптура Карло Борромео, вона була виконана за малюнком Джованні Батісти Креспі, будівництво було завершено у 1698 році.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 − one =