Святий Віро Утрехтський

Скринька з мощами святого Віро, Плехейма та Отгера

Скринька з мощами святого Віро, Плехейма та Отгера

Святий Віро Утрехтський жив у VIII столітті, заснував абатство на ріці Рур біля Рурмонда (провінція Лімбург, Нідерланди).

Святитель Віро народився в Ірландії (за іншими даними – в Шотландії) у другій половині VII століття. Отримав хороше духовне виховання та наукову освіту.

У Римі був висвячений на єпископи. Деякий час працював у Нортумбрії, потім вів місіонерську діяльність у Нижньому Маасі та Нижньому Рейні. За переказом він був одним із співробітників святитея Віллброрда, який призначив Віро єпископом Утрехтським.

На місці впадіння ріки Рур в Маас святий Віро розпочав у 706 році будівництво абатства, як одного із центрів місіонерської діяльності. Земля для монастиря була пожертвована Піпіно Геристальським. Зараз на цьому місті знаходится село Санкт Оділієнберг.

Рік смерті святого невідомий. Прийнято вважати днем його смерті 8 травня. В 1361 році мощі були перенесені до Рурмонду, а в 1881 році назад в Санкт Оділієнберг, де зберігаються донині. Голова святителя Віро знаходиться в Утрехті.

На честь Віро та його супутників Пхельма та Отгера названий соборк в Санкт Оділієнберзі, також на честь святого Віро названі багато храмів та каплиць у Нідерландах, одна з центральних вулиць в Санкт Оділієнберзі. Пам’ять у католиків – 8 травня, у православних – 21 травня. Особливий день пам’яті у католиків Рурмонда (провінція Лімбург, Нідерланди) – 11 травня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

6 + four =