Святий Барбатіан Равеннський

Святий Бабратіан Равеньский

Святий Бабратіан Равеньский

Святий Барбатіан Равеннський жив у V столітті, був духовником Галли Плацидії, особливо вшановується у Равенні, пам’ять 31 грудня.

Про Барбатіана відомо з джерел VIII – IX століть. В цей перід було написано його життєпис, який є швидше канонічним літературним текстом, аніж точтою біографією. Точно відомо тільки те, що Барбатіан був пресвітером у Равенні.

Барбатіан став священиком на території Візантії, був духовником дочки Феодосія Великого та королеви вестготів Галли Плацидії, разом з нею прибув до Равенни. Згідно з житієм був свідком об’явлення Галлі Іоанна Хрестителя, який спас її корабель і за це Галла спорудила церкву біля імператорського палацу у Равенні.

Барбатіан був похований Галлою і равеннським єпископом Петром у каплиці поблизу імператорського палацу. В VI столітті на місці палацу був заснований монастир, який отримав назву Іоанна Хрестителя і Барбатіана Равенського. В Х столітті мощі Барбатіана були знайдені в монастирі і перенесені у кафедральний собор Равенни. В соборі мощі святого знаходяться у каплиці Санта Марія Дель Судоре в саркофазі V століття, в який їх помістили у 1658  році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

17 + seven =