Святий Віталій із Кастронуово

Місто Кастронуово

Місто Кастронуово

Святий Віталій народився на початку Х століття у Кастронуово, помер 9 березня 994 року у Кастронуово, Італія. Був монахом із Кастронуово. Пам’ять – 9 березня, в Кастронуово – перша неділя серпня.

Святи Віталій народився в Карс-Нубу (так називалося місто на Сицилії, коли воно було під владою мусульман) у сім’ї Сергія із Менніти і Крізоніки. Це була багата сім’я візантіського походження, належала до місцевої знаті.

Святий Віталій був охрещений у храмі Пресвятої Діви Марії і отримав виховання у православному дусі, незважаючи на те, що християни на острові були в той час під владою арабів, які були мусульманами.

Приблизно в 950 році став монахом монастиря святого Філіпа в Агірі, провінція Енна. Там він провів п’ять років. Після цього юнак разом із групою прочан відправився до Риму на прощу. Після паломництва він вирішив не повертатися до монастиря, а залишитися в Калабрі відлюдником, оселившись на пагорбі у містечку Санто-Северіна. Відлюдником він був два роки.

Протягом дванадцяти років він залишався у монастирі в Сицилії, у якому притримувалися правил базиліан, після чого знов став самітником на схилі гори Ліпірачі. В цих краях він зустрів настоятеля монастиря Локрі. Потім він оселився в безлюдному місці, в районі мису Спуліко з видом на море. В ті роки святий Віталій жив на горі Раппара, потім Сант-Анжело д’Аспроно, потім на горі святого Юліана. На короткий час повертався до монастиря, однак відчував потребу жити у безлюдному місці, тому оселився в печері поблизу Арменто, в італійській області Базиліката.

В останні роки свого життя святий Віталій з допомогою свого племінника Іллі заснував два монастирі – В Торрі та Раполла.

Святий Віталій помер 9 березня 994 року і був похований у тому самому монастирі, де проживав. У 1024 році його мощі були перенесені в Гуардія-Пертікара, де настоятелем був внук Іллі. Потім, рятуючи мощі від мусульман, перенесли їх до Торрі, потім – в Арменто. Потім їх помістили в соборі Трікаріо, провінція Матера, потім вони знову повернулися в Арменто. Святий Віталій вважається покровителем Арменто і Кастроново-ді-Січілія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

seventeen − 12 =