Свята княгиня Ольга

Свята княгиня Ольга

Свята княгиня Ольга

Свята княгиня Ольга (народилася у 889 році, померла 24 липня 969 року, це і є днем пам’яті, іменинами Ольги) була київською княгинею, дружиною князя Ігоря.

Життя святої княгині Ольги

Походження княгині Ольги

Про місце народження Ольги немає єдиної думки, однак можливе її скандинавське походження, оскільки Ольга – слов’янський переспів норманського імені Гельгі. Однак в ті часи на Русі було багато варягів, тому не обов’язково, що княгиня Ольга була приїжджою, вона могла бути місцевою уродженкою.

Війна Ольги з древлянами

Згідно з літописом, Ігор збирав з племені древлян надмірні податки, за що його древляни і вбили. Княгиня Ольга розпочала війну проти древлян, яка тривала у 945 – 946 роках, жорстоко розправилася з ними, спаливши їхню столицю Іскоростень (теперішній Коростень). Про хід війни з древлянами нам відомо з Повісті минулих літ. Згідно з цим джерелом Ользі запропонували укласти династичний шлюб з древлянським князем Малом, було два посольства до княгині від древлян, всіх послів Ольга вбивала. Після чого відбувся похід на Іскоростень, який завершився знищенням древлянської столиці.

Правління святої княгині Ольги

Саркофаг Святої Ольги у  Софійському соборі, м.Київ

Саркофаг Святої Ольги у Софійському соборі, м.Київ

Була правителькою Русі, поки її син Святослав у 954 році не став повнолітнім. Під час свого правління займалася упорядкуванням податкової системи, зміцнила центральну владу в регіонах, заснувавши погости (укріплені пункти з гарнізоном та адміністрацією). У 957 році здійснила поїздку до Константинополя, уклавши договір з візантійським імп.Константином VII Багрянородним. В часі поїздки в жовтні 957 р. охрестилася. Після того, як Ольга повернулася на Русь, вона намагалася зробити християнство державною релігією, але ця спроба зазнала невдачі. Хоча християнство в часі життя Ольги дуже поширилося територією сучасної України. Зокрема в 957 році Ольга попросила німецького правителя Оттона І надіслати на Русь священиків і єпископа, після чого на Русь вирушив єпископ Адальберт. Однак ця місія зазнала невдачі через спротив язичницької знаті на чолі з сином Ольги князем Святославом. Незважаючи на відверте язичництво Святослава, на Русі існували осередки християнства під покровительством княгині Ольги, вона була похована за християнським звичаєм. У Софійському соборі зберігся різьблений кам’яний саркофаг святої Ольги.

Свята Ольга канонізована православною церквою, однак вшановується і католиками.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

3 × one =