Святий отець Піо

Отець Піо

Отець Піо

Святий Піо з містечка П’єтрельчіна – італійський святий, стигматик (мав на руках рани, як у Христа), був ченцем ордену капуцинів, займався благодійністю. Народився у травні 1887 року в м.П’єтрельчіна, Італія, дієцезія Беневенто.

Фотографія святого Піо

Фотографія святого Піо

У 1903 році вступив до ордену Братів Менших Капуцинів, будучи кандидатом у пресвітери. Висвятився у 1910 році в катедральному соборі Беневенто. З 1916 року все життя перебував у монастирі Сан Джованні Ротондо, що на пагорбі Гаргано (не постійно, він інколи відлучався на різні терміни з обителі).

Кровоточиві рани у Піо з’явилися 20 вересня 1918 р., у п’ятницю, під час меси, де він співав у хорі ченців. Ці рани були в Піо аж до смерті, тобто протягом 50 років.

Отець організував Групи молитви, спорудив лікарню із сучасним обладнанням, яку назвав “Дім Полегшення Страждань”. Лікарню він почав споруджувати у 1925 році, коли він посприяв утворенню у містечку невеликої, але добре обладнаної лікарні “Лікарні Святого Франциска”. Однак через брак фінансування та землетрус 1938 року ця лікувальна установа закрилася. Нова лікарня була споруджена у 1940 році на кошти меценатів.

Отець Піо був визнаний блаженним Папою Іоанном Павлом ІІ 2 травня 1999 року, в червні 2002 року його було визнано католицьким святим.


 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

10 + 5 =