Святий Арноальд Мецський

Святий Арноальд (Арнольдус) (роки життя приблизні, 560 – 611) був єпископом міста Мец між 599 (601 рік або 603, дати приблизні) та 611 роками, також він був маркграфом в області Шельда, одноіменна ріка протікає сучасною територією Франції та Бельгії.

Життя Святого Арноальда, єпископа міста Мец

Святий Арноальд заснував абатство святого Арнульфа де Меркінгена, територія якого була подарована королем Австразії Теодебертом ІІ, зараз ці землі входять в місто Саарбрюккена. Можливо, святий Арноальд не був до 611 року єпископом міста Мец, а в 609 році став відлюдником.

Генеалогія святого Арноальда заплутана, однак він був родичем знатних франків, серед яких був Хлодвіг І, Хлотар, Хлодерік, Арноальд має відношення до предків Каролінгів і Карла Великого зокрема, він був батьком або тестем предка Каролінгів. Його донька Дода Мецська була дружиною святого Арнульфа, в кінці життя була монахинею в місті Трір.

Святий Арноальд був похований в абатстві святого Арнульфа, на початку 90-х років були проведені розкопки в церкві святого Арноальда в місті Саарбрюкен була знайдена могила, яка могла бути могилою святого Арноальда.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fourteen + seven =