Святий Андрій Боболя

Святий Андрій Боболя

Св. Андрій Бобо́ля (польскою мовою. św.Andrzej Bobola) був народжений 30 листопада 1591 у місті Страхоцін Сяноцького повіту Підкарпатського воєводства у Польщі, упокоївся 16 травня 1657 року в місті Янові (Іванові), Брестської області у Білорусі. Хоч він є польським римо-католицьким святим, священномучеником, ченцем єзуїтського ордену, він діяв на українських та білоруських етнічних землях.

Пам'ятник Андрію Боболі в Іваново, Білорусь

Пам’ятник Андрію Боболі в Іваново, Білорусь

Єзуїтом він став в 1616 році у Вільному, став священиком у 1622 році. Спершу проповідував у маріанській конгрегації, згодом став керівником цієї організації. Однак на початку XVІІ століття почався рух проти поширення католицизму, тому з 1635 року він став мандрівником, який проповідував християнські цінності і намагався зміцнити католицьку, а отже, і християнську віру. У 1636 – 1657 роках він пішки подорожував пісками і болотами р.Прип’ять, пройшовши тисячі кілометрів.

У м.Бобруйск і Пінськ стійко проповідував католицькі цінності, тому його іноді називають “апостол Полісся”. У 1657 році його схопили козаки Хмельницького, піддали жахливим тортурам в м.Янів (зараз Іванове). Мученицька смерть Боболі була страшною – йому відрубали кінівки, здерли шкіру, катували вогнем, ніс був відрізаним, піддавали іншими мукам. Мощі священномученика спершу поховали в м.Пінск, а в 1827 р. його перенесли в м.Полоцьк, згодом тіло перевезли до Риму.

Папа Римський Пій ІХ беатифікував Андрія Боболю в 1853 р., Пій ХІ 17.04,1938 р. канонізував його. Тіло було нетлінним, воно зараз зберігається у варшавському костелі. Вважається покроветелем Пінської римо-католицкьої дієцезії, Білорусь. Також він є патроном Варашавського римо-католицького архієпископства та всієї Польщі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

one × 5 =