Святий Владислав Блондзінський

Святий Владислав Блондзінський

Святий Владислав Блондзінський

Блаженний Владислав Блондзінський народився 6 липня 1908 року у місті Мишлятичі, Україна, загинув 8 вересня 1944 року у концентраційному таборі Гросс-Розен. Був священиком і монахом. Входить в число 108 блаженних польських мучеників, які були беатифіковані Іоанном Павлом ІІ під час його відвідин Варшави 13 червня 1999 року.

У 16 років Владислав Блондзінський вступив до конгрегації святого Михаїла Архангела, де 12 грудня 1926 року прийняв монаші обітниці. Навчався у Вищій духовній семінарії у Перемишлі. 26 червня 1938 року став священником, після чого займався пастирською діяльністью серед бідної молоді.

Під час Другої світової війни організував підпільну гімназію і ліцей для семінаристів, за що був заарештований 25 квітня 1944 року. Владислав Блондзінський не видав інших організаторів підпільної освітньої діяльності і взяв всю вину на себе. Після перебування в ув’язненні у краківській тюрмі був переправлений в концентраційний табір Гросс-Розен, де працював на виснажливих роботах в каменоломні. Владислав Блондзінський загинув від рук нацистського охоронця, який зіштовхнув його до шахти.

13 червня 1999 року був беатифікований Іоанном Павлом ІІ разом з іншими польськими мучениками Другої світової війни. Пам’ять – 12 червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

sixteen − 12 =