Святий Юзеф Більчевський

Святий Юзеф Більчевський

Святий Юзеф Більчевський

Святий Юзеф (Йосип) Більчевський народився 26 квітня 1850 року у Вільямовіце, королівство Галичини і Лодомерії, Австро-Угорщина, помер 20 березня 1923 року у Львові) – архієпископ Львова, професор теології у Львівському університеті. Вшановується у Католицькій церкві як покровитель бідних та бездомних.

У 1880 році закінчив гімназію у Вадовіце, після чого вступив до Вищої духовної семінарії в Кракові, одночасно навчаючись в Ягеллонському університеті Кракова.

6 липня 1884 року став священиком. У 1888 році отримує звання доктора теології і починає займатися дослідженнями догматики та християнською археологією у Римі, Відні і Парижі.

У 1891 році стає професором догматики у Львівському університеті. В 1890 році призначається ректором, але невдовзі був змушений залишити викладацьку діяльність, оскільки Святий Престол с одобрения австро-венгерского императора Франца-Иосифа назначает его на вакантную должность львовского архиепископа.

Будучи львівським архієпископом, починає спорудження нових церков у львівській митрополії, організує курси для священиків, які бажають займатися соціальною діяльністю, фінансує благодійні організації. Особливу популярність Йосип Більчевський отримав серед бездомних. Крім того, займається духовною опікою студентів, організує народні школи. Під час першої світової війни створює комітети для допомоги робітниками Галичини, у яких через війну був голод. Під час облоги Львова польськими війсками в 1918 році займається доставкою продуктів харчування до міста. Йосиф Більчевський помер 20 березня 1923 року і похований на львівському Яновському кладовищі.

Йосип Більчевський був беатифікований у 2001 році Іоанном Павлом ІІ і канонізований Бенедиктом XVI 23 жовтня 2005 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

20 − 14 =