Святий Мечислав Богаткевич

Святий Мечислав БогаткевичСвятий мученик Мечислав Богаткевич народився 1 січня 1904 року у місті Крикали, Польща, помер у селі Глибоке, Генеральний округ Білорусія, Рейхскомісаріат Остланд, німецька окупація. Входить в число 108 блаженний польських мучеників, беатифікованих Іоанном Павлом ІІ під час його відвідин Варшави.

В серпні 1933 року Мечислав Богаткевич став священиком, після чого викладав у початковій семінарії в Дрохичині і одночасно навчався у Варшавському університеті. З 1936 по 1939 роки був префектом в гімназії міста Лунінець.

Після початку Другої світової війни гімназія була закрита і Мечислав Богаткевич переїхав до свого молодшого брата священика Станіслава Богаткевича, який служив настоятелем. У листопаді 1941 року Мечислава Богаткевича призначили настоятелем у католицьку парафію міста Верхньодвинск, Білорусія.

16 січня 1942 року був заарештований Гестапо і ув’язнений. 4 березня 1942 року Мечислав Богаткевич разом з групою ув’язнених був розстріляний у лісі біля міста Глибоке.

13 липня 1999 року Мечислав Богаткевич був беатифікований Іоанном Павлом ІІ разом з іншими польськими мучениками Другої світової війни. Пам’ять – 12 червня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

13 + 10 =