Святий Максиміліан Бінкевич

Святий Максиміліан Бінкевич

Святий Максиміліан Бінкевич

Святий мученик Максиміліан Бінкевич народився 21 лютого 1908 року у місті Жарновець, Польща, помер 24 червня 1942 року у концтаборі Дахау. Був священиком, входить в число 108 блаженних польських мучеників, які були беатифіковані римським папою Іоанном Павлом ІІ під час його відвідин Варшави у 1999 році.

У 1926 році вступив до Вищої Духовної семінарії в Кракові, одночасно навчався на теологічному факультеті краківського Ягеллонського університету. 21 червня 1931 був висвячений на священика єпископом Теодором Кубітою. Після висвячення виконував обов’язки префекта в семінарії ченстоховської дієцезії. У 1933 році закінчив Ягеллонський Університет, захистивши диплом магістра теології.

Після початку Другої світової війни був призначений на вакантне місце заарештованого настоятеля католицької парафії у селі Конопниця. На початку 1941 року, після німецької окупації Польщі, польська географічна область Варта, у якій жив Максимілін Бінкевич, була приєднана до Третього рейху і німецька окупаційна влада стала арештовувати польську інтелігенцію, яка тут проживала. 6 жовтня 1941 року розпочалися масові арешти польських священослужителів. У цей же день був арештований у тому числі і Максиміліан Бінкевич і після короткого перебування у в’язниці 27 жовтня 1941 року він був відправлений до концентраційного таботу Дахау, де він загинув 24 червня 1942 року.

Беатифікований 13 червня 1999 року Іоанном Павлом ІІ разом з іншими польськими мучениками Другої світової війни. Пам’ять – 12 червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

twenty − 13 =