Свята Віборада

Свята Віборада

Свята Віборада

Свята Віборада мучениця народилася в ІХ столітті у Тургау, Швейцарія, померла 2 травня 926 року у монастирі Святого Галла, Санкт-Галлен, Швейцарія. Була монахинею.

Перший життєпис святої Віборади був написаний у Х столітті за побажанням єпископа Аусбурга святого Ульріха. Другий життепис з’явився завдяки праці монаха Херіманна Санкт-Галленського монастиря у 1072 – 1076 роках. Перша згадка має більш легендарний характер, ніж друга. Два рукописи – головні джерела про життя святої. Крім того, вони дають уявлення про історію та культуру того часу.

Монастир Сент-Галлен

Монастир Сент-Галлен

Віборада народилася в аристократичній сім’ї в ІХ столітті. Після паломницва до Риму, вступила до жіночого бенедектинського монастиря при церкві святого Магна. У монастирі виконувала функції духовної наставниці, після 916 року жила одиноко у своїй келії у постійній молитві. Завдяки її порадам вдалося врятувати бібліотеку монастиря святого Галла. Була убита сокирою під час нашестя угорців. Її тіло було урочисто поховано 8 травня 926 року у її власній келії.

Була канонізована римським папою Климентом ІІ у 1047 році. День пам’яті святої Віборади в Католицькій Церкві відзначається 2 травня. У 946 році її мощі були перенесені у церкву святого Магна. В іконографії свята Віборада зображується в бенедектинському хабіті з книгою в руках, яка є знаком порятунку від знищення бібліотеки абатства святого Галла і з алебардою, яка символізує її мученицьку смерть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

two − 2 =