Святий Антоній Бешта-Боровський

Святий Антоній Бешта Боровський

Святий Антоній Бешта Боровський

Святий Антоній Бешта-Боровський народився 9 вересня 1880 році у селі Боровські Ольки, Польща, помер 15 липня 1943 року у Бельськ-Подляськи, Польща) – блаженний Римо-Католицької Церкви, генеральний вікарій Пінської дієцезії. Входить до числа 108 блаженних польських мучеників, які були беатифіковані папою римським Іоанном Павлом ІІ під час його відвідин Варшави 13 червня 1999 року.

Учився у Вільнюсі в семінарії, після закінчення якої в 1904 році був рукоположений в священика. Пастирську діяльність розпочав у Вільно у церкві святого Рафаїла. З 1920 року служив священиком у Бельську Підляському, виконуючи обов’язки настоятеля і з 1927 року – обов’язки декана. З початку Другої світової війни єпископ Казимеж Букраба призначив його генеральним вікарієм Пінської дієцезії. 15 липня 1943 року був заарештований німецькою окупаційною владою і в той самий день розстріляний у лісі недалеко від Бельська Подляського.

12 червня 1999 року був беатифікований Іоанном Павлом ІІ разом з іншими польськими мучениками Другої світової війни. У селі Боровські Ольки, де народився бленний Антоній Бешта-Боровський, є пам’ятник, присвячений його мучеництву. Пам’ять – 12 червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

seventeen + sixteen =