Свята Казімера Воловська

Свята Казімера Воловська

Свята Казімера Воловська

Блаженна мучениця Казімера Воловська, Марія Марта Ісуса народилася 30 вересня 1879 року у Любліні, Польща, померла 19 грудня 1942 року у Слонімі, Білорусія. Була монахинею із жіночої монашої конгрегації “Сестри Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії”.

У 1900 році, у віці 21 рік, Казімера Воловська стала монахинею у Язлівці (Тернопільська область, Україна). 3 липня 1909 року принесла вічні обітниці, прийнявши монаше ім’я Марія Марта Ісуса, після чого працювала в різних католицьких парафіях на Волині. З серпня 1939 року сестра Марія Марта Ісуса почала роботу у монастирі, який знаходився в місті Слонім, Білорусія, де вона організувала дом для сиріт та початкову школу. За свою благодійну діяльність сестра Марія Марта Ісуса була нагороджена польським орденом “Золотий Хрест Заслуги”. Після початку Другої Світової війни допомагала бідним і на території монастиря переховувала євреїв, за що була заарештована 18 грудня 1942 року і наступного дня 19 грудня 1942 року розстріляна разом із сестрою Марією Євою.

13 червня 1999 року Марія Марта Ісуса була беатифікована Іоанном Павлом ІІ у групі 108 блаженних польських мучеників. Пам’ять – 12 червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

five × five =