Святий Андре Бессет

Святий Андре Бессет

Святий Андре Бессет

Святий Андре Бессер народився 9 червня 1845 року у містечку Сент Грегор д’Ібервіль (Квебек, Канада), помер 6 січня 1937 року у Кот-де-Неж, Канада. Був монахом, відомий в Канаді серед канадських франкомовних віруючих католиків як “брат Андре”.

Молодість

Андре Бессет народився 9 серпня 1845 року у робочій сім’ї у селищі Сент Грегор д’Ібервіль, у Квебеку, це селище розміщується неподалік Монреаля. Коли Андре Бессету було дев’ять років, він втратив свого батька, який загинув від нещасного випадку. Через декілька років від туберкульозу померла його мати. У 12 років Андре Бессетт став сиробою. Андре Бессетта взяла до себе на виховання рідна тітка. Його віддавали на різні роботи, але через погане здоров’я Андре Бессетт не міг працювати у достатній мірі.

У 1865 році він емігрував в США, щоб працювати на фабриках Нової Англії. У 1867 році він повернувся в Канаду, де він став працювати сторожем біля воріт при колелжі Нотр-Дам у селище Кот-де-Неж (нині район Монреаля). В цьому коледжі він працював протягом 40 років.

Монах конгрегації Святого Хреста

У 1872 році Андре Бессет вступив до чоловічої монашої конгрегації Святого Хреста. Другого лютого 1874 року, у віці 28 років, Андре Бессет прийняв монаші обіти. Будучи простим монахом, він став популярним серед віруючих, приймаючи у себе багато людей, які приходили до нього за духовною порадою. Поступово у Квебеці стала розповсюджуватися думка про його святість.

У 1904 році Андре Бессет став самостійно будувати невелику каплицю (зараз Ораторій Святого Йосипа, ораторій – споруда, яка є місцем молитви певної общини) неподалік від коледжу, де він працював. Будівництво цієї каплиці тривало 20 років і було завершено в 1924 році.

Андре Бессет помер 6 січня 1937 року у віці 92 років. Після смерті у Канаді його вшановували як святого. 23 травня 1982 року Андре Бессет був причислений до лику блаженних римським папою Іоанном Павлом ІІ і канонізований 17 жотвня 2010 року римським папою Бенедиктом XVI. Пам’ять – 6 січня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

10 + 10 =