Святий Педро де Сан Хосе Бетанкур

Святий Педро де Сан Хосе Бетанкур

Святий Педро де Сан Хосе Бетанкур

Святий Педро де Сан Хосе Бетанкур або Петро святого Йосипа народився 21 березня 1626 року у Вілафлорі на Канарських островах, помер 25 квітня 1667 року в місті Антігуа-Гватемала (Гватемала). Терціарій (мирянин, який пристав до ордену) францисканців, місіонер, перший святий Канарських островів і Гватемали.

Педро де Сан Хосе Бетанкур народився 21 березня 1626 року у місті Вілафлор (Тенеріфе) на Канарських островах у бідній сім’ї. У юності під впливом розповідей про конкістадорів, які освоювали Новий Світ, вирішив стати місіонером. Переселившись до Гватемали, у 1655 році Педро де Сан Хосе Бетанкур вступив до третього ордену францисканців. У Гватемалі він займався місіонерською діяльністю серед ув’язнених, бідних, хворих і подорожуючих. Збудував лікарню. Він є автором уставу для заснованої ним монашої конгрегація вифлиємітів. У Гватемалі за його благодійну діяльність Педро де Сан Хосе називали “людиною, який був любов’ю”.

Педро де Сан Хосе Бетанкур був беатифікований 22 червня 1980 року Римським Папою Іоанном Павлом ІІ, він же і канонізував його 30 липня 2002 року. Пам’ять – 24 квітня, на день раніше від смерті оскільки 25 квтня – день пам’яті апостола Марка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

4 × 4 =