Святий Жан де Бребеф

Святий Жан де Бребеф

Святий Жан де Бребеф

Святий мученик Жан де Бребеф (Іоанна де Бребеф) народився 25 березня 1593 року у Конде-сюр-Вір, Нормандія, Франція, помер 16 березня 1649 року у поселенні Свята Марія серед гуронів (зараз в провінції Онтаріо, Канада). Священик, єзуїт. Вважається небесним покровителем Канади.

Жан де Бребеф народився у невеликому нормандському містечку Конде-сюр-Вір. У 1617 році він вступив до новіціату ордену єзуїтів у Руані. Через 5 років став священиком, а ще через 4 роки, у 1626 році, був відправлений до Нової Франції, як називалася частина сучасної Канади, яка контролювалася французами.

Жан хотів працювати серед індіанського племені гуронів. Він оселився в індіанському поселенні на берегах озера Гурон, вивчив мову гуронів, вивчав звичаї і традиції індіанців. Етнографічні записи Жана де Бребефа, а також складений ним словник мови гуронів мають величезну цінність.

Місіонерська діяльність була призупинена після захоплення Квебека англійськими військами, однак після відвоювання Квебека францзами у 1634 році Жан продовжив місію в Гуронії – державі, яка була створена французами і була дружньою до французів. Поряд з добрим ставленням Жану доводилося зустрічатися з ворожістю індіанців, яка призвела до того, що у 1641 році він був змушений переїхати до міста Квебек. Однак у 1644 році Жан утретє поїхав до Гуронії. Він переживав за гуронів, які зазнавали поразки у війні проти ірокезів, яких підтримували англійці і жорстроко ними винищувалися. 16 березня 1649 року форт Сент-Ігнас, де знаходився у той час Жан де Бребеф, був штурмом взятий ірокезами. Святий разом з другом, також священиком-єзуїтом Габріелем Лалеманом, загинув мученицькою смертю після довгих і жахливих тортур.

Святий Жан де Бребеф проголошений небесним покровителем Квебека і всієї Канади. Канонізований у 1930 році у групі канадських мучеників. Пам’ять – 19 жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

six + nineteen =